

| Part number | 073112 |
|---|---|
| Lampholder: | LED |
| Wattage: | 14 W |
| Finishing: | INOX / Stainless steel / Matt |
| Degree of protection: | IP67 |
| CRI: | 80 |
| Kelvin: | 4000 |
| Optic: | Asymmetric Medium |
| Beam angle: | 30° |
| BUG Rating: | B1-U0-G0 |
| Luminaire lumen output [lm]: | 717 lm |
| L: | L90 |
| B: | B10 |
| Lifetime: | 94000 h |
| cULus: | |
| Voltage: | 100/277 V |
| Min. ambient temperature [°C]: | -30 |
| Max. ambient temperature [°C]: | 40 |