
| Part number | 070560 |
|---|---|
| Lampholder: | LED |
| Wattage: | 90 W |
| Finishing: | GR-94 / Aluminum metallic / Textured |
| Degree of protection: | IP66 |
| CRI: | 80 |
| Kelvin: | 4000 |
| Optic: | Circular Intensive-Wide |
| Nema Type: | 5H x 5V |
| IESNA Type: | Type V |
| BUG Rating: | B4-U0-G0 |
| Luminaire lumen output [lm]: | 8210 lm |
| L: | L70 |
| B: | B10 |
| Lifetime: | 150000 h |
| cULus: | |
| Voltage: | 120/277 V |
| Min. ambient temperature [°C]: | -20 |
| Max. ambient temperature [°C]: | 30 |