

| Part number | 078020 |
|---|---|
| Lampholder: | LED |
| Wattage: | 8 W |
| Finishing: | AN-96 / Iron gray / Textured |
| Degree of protection: | IP66 |
| CRI: | 80 |
| Kelvin: | 3000 |
| Optic: | Circular Intensive |
| Beam angle: | 10° |
| Nema Type: | 2H x 2V |
| IESNA Type: | Type V |
| BUG Rating: | B1-U0-G0 |
| Luminaire lumen output [lm]: | 518 lm |
| L: | L90 |
| B: | B10 |
| Lifetime: | 75000 h |
| cULus: | |
| Voltage: | 120 V |
| Min. ambient temperature [°C]: | -25 |
| Max. ambient temperature [°C]: | 30 |