

| Part number | 078072 |
|---|---|
| Lampholder: | LED |
| Wattage: | 37 W |
| Finishing: | AN-96 / Iron gray / Textured |
| Degree of protection: | IP66 |
| CRI: | 80 |
| Kelvin: | RGBW 4000 |
| Optic: | Circular Medium |
| Beam angle: | 30° |
| Nema Type: | 4H x 4V |
| IESNA Type: | Type V |
| BUG Rating: | B2-U0-G0 |
| Luminaire lumen output [lm]: | 1477 lm |
| L: | L80 |
| B: | B10 |
| Lifetime: | 50000 h |
| cULus: | |
| Min. ambient temperature [°C]: | -20 |
| Max. ambient temperature [°C]: | 35 |